Od dziś ruszamy z nową serią postów Wszystko, co warto wiedzieć o Tuli. Zdajemy sobie sprawę, że noszenie w nosidełku to coraz bardziej popularny temat, dlatego chętnie podzielimy się z Wami naszą wiedzą, by pomóc Wam nie zginąć w gąszczu informacji 🙂

Dziś długo wyczekiwany post o materiałach, z których Tula szyje nosidełka. Często przy zakupach stacjonarnych lub w naszym sklepie internetowym pytacie nas o różnice między nosidełkami z tego samego rozmiaru. Teoretycznie nie ma żadnych, ale zauważyliśmy, że materiały, z których uszyte są Tule różnią się pomiędzy sobą. Na forach internetowych czytałyśmy, że wiele z Was ma podobne spostrzeżenia. Dlatego postanowiłyśmy zebrać nasze doświadczenia w jednym miejscu 🙂

Wyróżniamy 5 rodzajów materiałów, z których szyte są panele w nosidełkach Tula:

SIATKA

1. SIATKA: występuje w nosidełkach typu Coast. Siatka wbudowana jest w panel nosidełka, zapewnia przewiewność w upalne dni. Nie odbiega wytrzymałością nawet od najgrubszego materiału, jaki znajdziemy w nosidełkach Tula, ponieważ jest podwójna. Niektórzy rodzice używają jej także w chłodniejsze dni, zasłaniając siatkę od wewnątrz cienkim materiałem, np. pieluszką. Siateczka jest oddychająca i świetnie odprowadza wilgoć od ciała – przypomina pod tym względem sportową odzież.

 

CIEŃKI222

 

2. NAJCIEŃSZY: swoją strukturą przypomina pościel, ale niech to Was nie zmyli. Jest to materiał wytrzymały i piękny. Idealnie prezentują się na nim kolorowe wzory jak Laguna Sky, Frolic, Daydreamer. Również nieźle sprawdzi się w upalne dni.

 

ŚREDNI

3. ŚREDNI:  struktura tego materiału kojarzy się z dżinsem, dzięki czemu łatwo jest go utrzymać w czystości. Prążki wyglądają bardzo ładnie i rzeczywiście dodają uroku niektórym wzorom, jak np. Archer lub Mia. Bardzo ładnie układa się na nosidełku.

 

NAJGRUBSZY

4. NAJGRUBSZY: materiał nasuwa na myśl płótno, ponieważ dokładnie widać jego splot. Nie zagwarantuje przewiewności, ale wygląda bardzo ciekawie, nawet w swojej jasnej wersji łatwo utrzymać go w czystości.

 

FULL

5. FULL: dotyczy nosidełek, które w całości uszyte są z jednego materiału. Dotyczy to gładkich nosidełek typu Cloudy lub Urbanista oraz nosidełek z haftowaną aplikacją. Dobra propozycja dla osób, które szukają maksymalnie prostego designu lub chcą samodzielnie ozdobić nosidełko.

Przy wyborze Tuli zwróć uwagę jaką grubość ma materiał nosidełka, które Cię interesuje. Pomoże Ci w tym umieszczona poniżej lista. Jeśli nie możesz na niej znaleźć swojego wzoru – napisz do nas w komentarzu lub na kasia@mamazen.pl, a na pewno uzupełnimy listę!

Lista nosidełek Tula (Standard i Toddler) wg materiałów

NAJCIEŃSZY:

Finley
Agave
Tidepool
Laguna Sky
Concentric
Juliette
Sidekick
Bliss Bouquet
Gossamer
Equilateral
Aquarelle
Twiggy
Tropical Tower
Cheshire
Melody
Shenandoah
So Jelly
Pineapple Palm
Dew Drop
Later Gator
Forest House

ŚREDNI:
Archer
Arrows
Round and Round
Mia
Jasper
Queen Koala
Agate
Wild Hearts
Cacti
Bruce
Sanibel
Storytail
Grace
Mystic Meadow
Fletcher
Wonder
Marigold
Celebrate
Splash
Soar

NAJGRUBSZY:
Arbol
Navigator
Slow Ride
Willow
Trillion
Ripple
Jet

FULL:
Urbanista
Cloudy
Olive
Indigo

Menu