Jeśli już masz nosidełko Tula, to na pewno wiesz, że to były dobrze wydane pieniądze. W przypadku produktu tak wysokiej jakości, warto odpowiednio o niego zadbać. Dzięki temu Tula przez długi czas będzie wyglądać jak nowa, co jest szczególnie istotne, jeśli planujesz kiedyś sprzedać swoje nosidełko.

1. Płyn antystatyczny

Przyda się zwłaszcza w przypadku ciemnych nosidełek. Kurz, włoski i inne fruwające w powietrzu rzeczy nie będą osiadać się na Twojej Tuli, a Ty unikniesz częstego prania (które jest raczej niezalecane).

2. Rolka do ubrań

Ten gadżet pewnie masz już w domu i wiesz jaki jest przydatny. Użycie rolki znowu pomaga uniknąć częstego prania Tuli, trwa kilka sekund, a nosidełko po takim “zabiegu” wygląda znacznie lepiej.

3. Plamy – czyszczenie punktowe

Jeśli już nosidełko czymś się ubrudzi, nie wrzucaj go od razu do pralki. Użyj ciepłej wody, mydła i miękkiej szmatki – czyść zabrudzenia punktowo. Dzięki temu odświeżysz wygląd nosidełka, nie narażając materiału na większe zużycie.

4. Pranie

Co jakiś czas trzeba jednak Tulę wyprać. Wrzuć ją do pralki (możesz włożyć nosidło do specjalnego woreczka, żeby dodatkowo ochronić materiał i klamry), ustaw program do prania delikatnych tkanin (woda musi być zimna, a wirowanie wyłączone lub z małą ilością obrotów), użyj łagodnego detergentu. Pamiętaj, aby przed włożeniem Tuli do pralki pozwijać wszystkie paski i pozapinać klamry. Pierz Tulę w całości wtedy, kiedy to konieczne. Susz nosidełko na płasko i nie używaj suszarki bębnowej.

5. Przechowywanie

Czyszczenie to nie wszystko! Kiedy nie używasz nosidełka przechowuj je w płóciennym woreczku (np. w naszej torbie MamaZen), żeby się nie zakurzyło.

6. Zapobieganie zniszczeniom

Nosidełko oprócz tego, że jest ładne, powinno być przede wszystkim praktyczne – dlatego nie chodzi o to, aby przy każdym noszeniu się stresować. Tula szyje doskonałe nosidełka, ich jakość jest świetna i wcale nie tak łatwo je zniszczyć! Czasem jednak zdarza się, że maluch obgryza szelki nosidełka. Materiał traktowany tak codziennie szybko będzie wyglądał kiepsko. Dlatego warto zaopatrzyć się w specjalne pady, które nakłada się na szelki, żeby ochroniły materiał. Wybór jest ogromny, możesz zakupić takie, które będą idealnie pasować do wzoru Twojego nosidełka – mnóstwo świetnych wzorów znajdziesz w sklepie Ekokropka, gdzie możesz zaopatrzyć się także w inne akcesoria do swojego nosidełka.

Menu