Wybór nosidełka dla niektórych jest prostą sprawą. Kiedy jednak odbieramy kolejny telefon z Waszym pytaniem o wybór wzoru Tuli – wiemy, że sprawa jest poważna 🙂

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wzoru?

1. Materiał

Przede wszystkim zapoznaj się z grubością materiałów, jakie oferuje Tula. Przewiewna Tula z serii Coast czy może panel, który fakturą przypomina płótno?

Aby, dowiedzieć się więcej o grubości materiałów, przeczytaj nasz post na ten temat.

2. Wzór

Pamiętaj, że nosidełko będzie w pewnym sensie elementem Twojego ubioru. Wybierz wzór, który pasuje do tego, co masz w szafie. Jeśli lubisz proste ubrania w stonowanych kolorach – polecamy wzory, na których dużo się dzieje! Będą wtedy pięknie ożywiać Twój strój.

Jeśli tata również ma nosić malucha w Tuli – skonsultuj z nim ten wybór, niektórzy mężczyźni nie wstydzą się chodzić z kwiatowym nosidłem, natomiast inni mogą czuć się mało komfortowo. Zawsze można też… mieć dwa nosidełka 🙂 Każdy wybiera takie, które mu pasuje i problem z głowy.

Zwróć uwagę na kolor, który wybierasz. Jeśli zamierzasz nosić głównie latem, na wakacjach i w słońcu – raczej unikaj ciemnego panelu, a zwłaszcza czarnego, bo przyciąga słońce. Jasny kolor sprawdzi się wtedy znacznie lepiej.

Natomiast jeśli chcesz się wyróżnić i mieć kompletnie niespotykaną Tulę – możesz kupić gładki, jednokolorowy wzór i samodzielnie go ozdobić – naszyć aplikacje lub pomalować. Musisz się wtedy jednak liczyć z możliwością utraty gwarancji.

Poniżej inspiracje do pomalowania nosidełka:

1-horz

3. Płeć dziecka

Czy sugerować się płcią dziecka? Niektóre mamy marzą o kobiecym wzorze jak np. Juliette, ale mają obawy, czy wypada im nosić w takiej Tuli synka. Naszym zdaniem nie ma w tym nic złego 🙂 Dla maluszka wzór ma mniejsze znaczenie niż dla Ciebie!

4. Zdjęcia kontra rzeczywistość

W przypadku Tuli kolory nosidełek na zdjęciach i w rzeczywistości mogą się zauważalnie różnić. Nie zdarza się to często, ale dla pewności polecamy poszukać zdjęć rzeczywistych w Google lub na Instagramie. W MamaZen zawsze możesz poprosić o realne zdjęcia produktu, który masz otrzymać.

Dodatkowo w przypadku zdjęć może różnić się tzw. “placement”.

mia-tula

Oba nosidełka Mia na powyższych fotografiach mają inne kolory. Wynika to z tego, że wzór na materiale, z którego szyje się nosidełka jest czasem bardziej rozległy niż samo nosidełko. Więc jeśli zamawiasz u nas Tulę z tego typu wzorem (np. kwiaty lub paski), możesz poprosić o wcześniejsze wysłanie fotografii nosidełka, które otrzymasz, aby dany placement był dla Ciebie satysfakcjonujący.

5. Kolor szelek i pasa

Jasne szelki i pas szybciej się brudzą, za to do ciemnych wszystko się klei, co od razu widać. Co wybrać? Przede wszystkim sugeruj się raczej wzorem. To on przyciąga uwagę. Jeśli zauważysz, że Twoje szelki i pas łapią każdy pyłek – zaopatrz się w płyn antystatyczny. Spryskanie nim nosidełka powinno pomóc. Sprawdzają się też klejące rolki do czyszczenia ubrań.

6. To coś… 😉

Bywa tak, że do jakiegoś wzoru Tuli serduszko zabije szybciej i to uważamy za najważniejszy sygnał 🙂 Wtedy nie zwlekaj! Tula często zmienia kolekcje, dodaje wzory, ale też je wycofuje – za miesiąc Twój wymarzony wzór może być już prawie nieosiągalny. Dlatego jeśli już poczułaś TO COŚ – koniecznie odwiedź nasz sklep 🙂

Menu