Dziś przygotowaliśmy post na temat otulaczy bambusowych – znajdziecie tu dokładne porównanie otulaczy różnych firm razem ze zdjęciami, które doskonale pokazują jak wygląda materiał z bliska. Na dole wpisu znajdziecie TABELKĘ, która porównuje wszystkie wymienione tu otulacze 🙂

Zacznijmy jednak od tego – po co w ogóle są otulacze? Zapewne każda z Was słyszała o ciasnym otulaniu noworodka, żeby go uspokoić i zrelaksować – do tego jednak można użyć innych materiałów niż dość śliska wiskoza bambusowa. Poza tym maluszek szybko dorośnie, czy dość spory wydatek na kawałek materiału ma w ogóle sens?

Kiedy tylko dotkniesz włókien bambusa i poznasz jego świetne właściwości, upewnisz się, że to doskonały wybór. Bambus bowiem o wiele lepiej niż do ciasnego otulania noworodka, nadaje się do mnóstwa innych rzeczy! Przede wszystkim jest antyalergiczny i posiada antybakteryjne właściwości. Uprawa bambusa nie wymaga stosowania pestycydów, czy innych toksycznych dla skóry Twojego maluszka środków.

Ale to nie wszystko – otulacze bambusowe są niezwykle chłonne. Małe pieluszki doskonale sprawdzają się jako myjki, a duże są niezwykle miękkim ręcznikiem.

Dodatkowo włókna bambusa w zimie oddają przyjemne ciepło, a latem są cudownie chłodne i doskonale chronią malucha przed przegrzaniem.

Otulacz bambusowy jest po prostu bardzo funkcjonalny – w każdej sytuacji, gdzie przyda się lekki, przewiewny, cudownie miękki i chłonny materiał będzie niezastąpiony. A gdy maluszek dorośnie, odpowiednio pielęgnowany otulacz może posłużyć jako piękna chusta na szyję.

A o to nasze propozycje:

1. Zestawy otulaczy Tula

tula-kolaz

Są miękkie, przewiewne i dosyć cienkie, charakteryzuje je bardzo starannie dobrany design. Każdy zestaw składa się z jednego otulacza wzorzystego i dwóch jednokolorowych (najczęściej z wytłaczanym motywem). Ich splot jest raczej luźny – dzięki temu doskonale nadają się jako osłonka do wózka lub bardzo miękki i chłonny ręczniczek. Są dość delikatne, dlatego warto przy użytkowaniu uważać na zaciągnięcia. Otulacze sprzedawane są w zestawach po 3 szt. w płóciennych woreczkach (duży plus, ułatwia to przechowywanie).

Rozmiar: 120 cm x 120 cm

Cena katalogowa (zestaw 3 szt.): 249,00 zł

Do kupienia TUTAJ.

2. Otulacze Lullalove

lulla kolaz

Wyróżnia je elegancki design – akwarelowe paprocie w delikatnych kolorach wyglądają przepięknie! Otulacze sprzedawane są pojedynczo, w foliowych woreczkach. Materiał ma gęsty splot, więc nie trzeba obawiać się o zaciągnięcia. To jedyne otulacze, które tak doskonale sprawdzą się jako… Apaszka! Dodatki i ubrania z wiskozy bambusowej nie są dostępne w każdej sieciówce. Natomiast ten otulacz może być miękką chusta na wiosenne, czy jesienne dni. Warto pamiętać, że Lullalove to firma, która projektuje i szyje w Polsce.

Rozmiar: 100 cm x 100 cm

Cena katalogowa: 109 zł

Do kupienia TUTAJ.

3. Otulacze Texpol

texpolkoaz

Otulacze tej polskiej marki są… coraz ładniejsze! Najnowsza kolekcja zaskakuje nowoczesnym designem, a miękkość tkaniny łudząco przypomina propozycję Tuli. Texpol ma luźny splot, dobrą przewiewność i świetne ceny. Tkanina jest gładka i niesamowicie miękka. Jakość tych otulaczy na pewno Cię nie rozczaruje!. Warto rozejrzeć się w asortymencie tej marki. Otulacze pakowane są w folię.

Rozmiar: 75 cm x 75 cm / 120 cm x 120 cm

Cena katalogowa: ok. 35 zł / ok. 83 zł

Do kupienia TUTAJ.

4. La Millou

lamillou1-kolaz

Każdy kto zna tę markę, wie, że jej otulacze muszą być piękne. Propozycje La Millou są jak zwykle eleganckie, świetnej jakości i mają w sobie namiastkę luksusu. W La Millou znajdą się zarówno gładki materiał o gęstym splocie, jak i tetrowe, cienkie tkaniny. Śliczne detale, jak frędzelki na rogach tkaniny, cieszą oko. Otulacze pakowane są w płócienne torby. Do otulacza można dobrać sobie całą wyprawkę w tym samym wzorze, aby wszystko było perfekcyjnie dopasowane.

Rozmiar: 120 cm x 100 cm / 140 cm x 110 cm

Cena katalogowa: ok. 150 zł / 190 zł

Do kupienia TUTAJ.

5. Pulp

pulp kolaz

Otulacze o nieco luźnym splocie są delikatne w dotyku i ładnie się mienią. Ponieważ splot jest średnio luźny, nie powinny być podatne na zaciągnięcia. Jednocześnie będą chłonne i przewiewne. Otulacze z Pulpa zawierają także jony srebra, które zwiększają antybakteryjne właściwości tkaniny bambusowej. Dodatkowo do każdego dużego otulacza dołączona jest mała pieluszka (30 cm x 30 cm), która z powodzeniem może stać się milutką myjką lub przytulanką.

Rozmiar: 120 cm x 120 cm

Cena katalogowa (w zestawie duży otulacz i mała pieluszka) : 110 zł

Do kupienia TUTAJ.

 

TABELKA3

Menu