Czym się charakteryzuje nosidło ergonomiczne Tula Free-to-grow?

Nosidełka ergonomiczne Tula są doskonale znane na całym świecie. Ich historia rozpoczyna się w Polsce. To właśnie tutaj Ula Tuszewicka wraz z mężem Mikem zaprojektowali i uszyli pierwsze nosidełko dla swojego dziecka. Obecnie większość nosideł jest sztych w Indiach, skąd rozsyłane są na cały świat.

Nosidła ergonomiczne Tula charakteryzuje mnogość wzorów i niezwykły jak na nosidełka design. Sprawia to, że stały się one nie tylko funkcjonalnym, ale i eleganckim elementem niemowlęcej wyprawki.

Pierwowzorem dla nosidła Tula Free-to-grow była wersja Tula standard. Możliwość noszenia mniejszych dzieci w nosidle w wersji Standard została rozwiązana dodatkową wkładką. Umieszcza się ją wewnątrz nosidełka, by nadać pozycji maleństwa bardziej fizjologiczny kształt. Jest to jednak niezbyt komfortowe rozwiązanie, ponieważ dziecko przyjmuje prawie siedzącą pozycję, co jest w tym wieku niewskazane.

To rozwiązanie również nie do końca spełnia oczekiwania rodziców, a pozycja dziecka może być lepsza. Mając tego świadomość Tula rozpoczęła redesign nosidełka. W efekcie czego powstało nosidło Tula free-to-grow, czyli ergonomiczne nosidełko regulowane.

Nosidełko Tula Free-to-grow rośnie razem z dzieckiem i może posłużyć dłużej niż nosidełka, w których nie mamy możliwości regulacji panelu.

Dlaczego warto wybrać nosidło ergonomiczne Tula Free-to-grow?

Nosidełko Tula Free-to-Grow zaprojektowano w taki sposób, aby panel mógł być dostosowywany do wzrostu dziecka. Panel można regulować na szerokość za pomocą nap, które przepinamy w zależności od tego jaki rozmiar panelu chcemy uzyskać.

Uzyskujemy w ten sposób 3 rozmiary nosidełka w jednym.

Regulacja nosidełka Tula Free-to-grow - rozmiar najmniejszy
Regulacja nosidełka Tula Free-to-grow - rozmiar średni.
Regulacja nosidełka Tula Free-to-grow - rozmiar najwięszy

Na wysokość panel płynnie regulujemy za pomocą pasków wszytych w jego górnej części.

Regulacja nosidełka Tula Free-to-grow na wysokość

Na uwagę zasługują dobrze wypełnione pasy naramienne oraz odpowiednio zaprojektowany pas biodrowy. Jego ergonomiczny kształt sprzyja właściwemu rozłożeniu ciężaru dziecka. Nie wpija się i nie uwiera noszącego, nawet przy dłuższym noszeniu. Dodatkowo na pasie biodrowym nosidła naszyto kieszonkę na drobiazgi, która przyda się, gdy mamy do schowania kilka rzeczy.

Kieszonka na drobiazgi na pasie biodrowym nosidełka Tula

W komplecie z nosidłem otrzymujemy również kapturek z napami. Może on służyć do ochrony maluszka przed lekkim deszczem lub podtrzymania główki, gdy dziecko zaśnie.

Kapturek do nosidełka Tula Free-To-Grow
Kapturek do nosidełka Tula Free-To-Grow - sposób przypięcia

Minusem nosidła ergonomicznego Tula Free-to-grow, jak i pozostałych modeli tego producenta jest brak możliwości odpięcia pasów naramiennych. Nie możemy zatem ich skrzyżować na plecach. Dla niektórych osób skrzyżowane pasy to wygodne rozwiązanie, gdyż podczas dłuższego używania nosidła możemy odczuwać pewien dyskomfort. Skrzyżowanie pasów naramiennych powoduje inne rozłożenie ciężaru dziecka i przynosi ulgę.

Wszyte na stałe w panel pasy naramienne nosidełka

Nosidełko ergonomiczne Tula-free-to-grow jest szyte w 100% z bawełny. Posiada ona odpowiednie atesty i certyfikaty. To samo dotyczy barwników zastosowanych przy produkcji tkanin.

W tym modelu nosidełka nie potrzebujemy już kupować dodatkowo wkładki dla niemowlaka. Była ona dodatkowym elementem w Tula Standard. Wkładka jest nam kompletnie niepotrzebna i nie pasuje do tego modelu.

Nosidełko Tula Free-To-Grow nie potrzebuje wkładki dla niemowlaka

Jak wyregulować nosidełko do dziecka w zależności od jego rozmiarów?

Każde dziecko jest inne. Zatem nie można jednoznacznie określić, które ustawienie panelu będzie najlepiej pasować dla Twojego dziecka. Mamy jednak kilka wskazówek, które Ci w tym pomogą.

Ustaw szerokość panelu taka, aby nóżki dziecka nie zwisały ani nie były przeprostowane.

Gdy nóżki za bardzo zwisają (patrz zdjęcie) należy poszerzyć panel, tak by sięgał mniej więcej od kolanka do kolanka.

jak wyregulować nosidełko Tula Free-To-Grow
zdjęcie: Magdalena Keczmerska

Gdy panel jest za duży, dziecko nie może zgiąć nóżki i ma przeprostowane kolanka. Ta pozycja nie jest prawidłowa i mocno obciąża stawy dziecka.

Zdjęcie: Patrycja Zawadzka
jak wyregulować nosidełko Tula Free-To-Grow

Wysokość panelu jest najważniejsza wtedy gdy dziecko jeszcze niezbyt pewnie trzyma główkę. Panel powinien być na tyle wysoki by główka była zabezpieczona i nie “kołysała się”. Gdy dziecko pewnie trzyma główkę można mu pozwolić na swobodne rozglądanie się poprzez obniżenie panelu.

Co zrobić gdy dziecko wyrośnie z nosidełka Tula Free-To-Grow?

Gdy nasz maluch już podrośnie i zacznie wyrastać z nosidełka mamy dwie opcje. Kupujemy nosidełko w wersji Toddler lub też możemy wydłużyć żywotność Free-To-Grow dokupując przedłużki Seat Extenders. Nie są one co prawda dedykowane do modelu Free-to-grow, ale do wersji Standard, jednak spokojnie się nadają i spełniają swoją funkcję. Mają one za zadanie podtrzymać nóżki dziecka, aby nie zwisały, gdy nosidełko jest już dla dziecka za małe. Niestety występują zaledwie w kilku kolorach i czasem trudno będzie dobrać je kolorystycznie do nosidełka.

Przedłużki d nosidełka Tula - Seat Extenders

Tula Free-to-Grow Coast – czyli nosidełko na lato.

Nosidło Tula Free-to-grow występuje również w wersji Coast z wszytą w panel siateczką mesh. Jest to ta sama siateczka, którą wykorzystuje się w szyciu odzieży sportowej. Siateczka ma za zadanie nadać nosidełku jeszcze większej przewiewności i sprawić by można było nosić dzieci również podczas upałów. W tej wersji również kapturek wykonano z siateczki. Nosidełko z siateczką jest równie wytrzymałe jak te bez siateczki i posiada wszystkie niezbędne atesty.

Nosidełko Tula w wersji coast z siateczką mesh

Kiedy warto wybrać nosidełko ergonomiczne w wersji Coast?

  • Gdy Twój maluszek jest wrażliwy na ciepło i chcesz uniknąć jego przegrzania.
  • Gdy wybierasz się na wakacje w ciepłe kraje i masz zamiar korzystać z nosidełka.

Nosidło ergonomiczne w wersji Coast można używać również zimą. Wystarczy zakryć siateczkę np. pieluszką lub cienkim kocykiem.

Producent oferuje również linię nosidełek chustowych szytych w limitowanych ilościach, również z chust ręcznie tkanych. Niestety za wyjątkowością tych nosideł stoi również o wiele wyższa cena niż nosidełek dostępnych w regularnej sprzedaży. Tula nie udostępnia tych nosidełek w stałym asortymencie. Warto śledzić stronę producenta oraz funpage, by wiedzieć kiedy zakup takich nosideł będzie możliwy.

Jak dbać o nosidło Tula Free-To-Grow?

Jeśli nosidełko się zabrudzi, producent rekomenduje czyszczenie punktowe, aby uniknąć częstego prania nosidła. Nosidło można prać w pralce, w zimnej wodzie. Nie stosować zmiękczaczy do tkanin ani wybielaczy. Suszyć w pozycji pionowej. Więcej informacji o dbaniu o nosidło znajdziesz w artykule: Wszystko, co warto wiedzieć o Tuli, cz.3: Jak DBAĆ o nosidełko?

Gwarancja i serwis nosidełka.

Firma Tula doskonale wie jak dbać o swoich klientów. Jeśli zakupisz nosidełko ergonomiczne Tula możesz mieć pewność, że gdyby cokolwiek się z nim przydarzyło, to serwis będzie na najwyższym poziomie. Współpracuję z Tulą już od wielu lat. Reklamacji było przez ten czas jak na lekarstwo i wszystkie zostały załatwione sprawnie i z pełnym profesjonalizmem.

Wszystkie nosidełka obejmuje 2-letnia gwarancja.

Tula Free-to-grow – najczęściej zadawane pytania.

Od jakiego wieku można nosić w nosidełku Tula Free-To-Grow?

Producent oznaczył nosidełko jako nadające się dla dzieci o wadze od 3,2kg. Osobiście uważam, że jest to za wcześnie by nosić maluszka w nosidełku i najlepszym rozwiązaniem dla takiego maleństwa będzie chusta. Nosidełko Tula Free-To-Grow dobrze pasuje na dzieci od rozmiaru ubranek mniej więcej 68. Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze nosidełka skontaktuj się ze mną, a pomogę Ci dobrać właściwy model.

Do kiedy można nosić dziecko w nosidełku Tula Free-To-Grow?

Każde dziecko ma inną posturę i gabaryty. Aby ustalić, czy maluszek wyrasta już z nosidełka zwróć uwagę przede wszystkim na pozycję jego nóżek w nosidełku. Jeśli zaczynają zwisać, a panel nie sięga od kolanka do kolanka to czas na większy rozmiar. Możesz wtedy zakupić nosidełko w rozmiarze Toddler lub wydłużyć żywotność nosidełka dokupując do niego przedłużki. Są one co prawda dedykowane do wersji Standard, ale przy Tuli Free-to-Grow również spełnią swoją funkcję. Producent rekomenduje 20kg jako maksymalną wagę dziecka w nosidle Tula Free-To-Grow.

Czy w modelu Free-To-Grow potrzebna jest wkładka do nosidełka Tula?

Nie, ten model nie nie wymaga wkładki, ponieważ dopasowujemy jego wielkość za pomocą regulacji panela. Wkładka dla niemowlaka nie pasuje do tego modelu.

Co otrzymam w komplecie z nosidełkiem i czy na nosidełko jest gwarancja?

W komplecie dostarczany jest kapturek do nosidełka tula oraz instrukcja. Wszystkie nosidełka są objęte 2-letnią gwarancją producenta.

Gdzie kupić nosidło Tula Free-To-Grow?

Duży wybór nosidełek znajdziesz na Mamazen.pl. Jeśli jesteś ze Śląska wpadnij do sklepu stacjonarnego w Tarnowskich Górach. Na miejscu możesz skorzystać z konsultacji nosidełkowych i wybrać nosidło najlepsze dla Ciebie i Twojego maleństwa. 

Jak prać nosidełko dla dziecka Tula Free-To-Grow ?

Aby nosidełko posłużyło nam jak najdłużej trzeba o nie dbać. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w artykule: Wszystko, co warto wiedzieć o Tuli, cz.3: Jak DBAĆ o nosidełko?

Mam nadzieję, że udało mi się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania dotyczące nosidełka Tula Free-To-Grow. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej lub masz wątpliwości, to serdecznie zapraszam do kontaktu mailowo: agata@mamazen.pl lub pod numerem telefonu: 508 012 016 🙂

Menu