Jak powstają ubranka z wełny merino?

Na naszym blogu pojawiały się już posty dotyczące ubranek z wełny merysońskiej. Dziś chcemy opowiedzieć Wam o nich od zupełnie innej strony…

Produkcja ubrań to nieco kontrowersyjny temat – często wielkim koncernom zarzuca się, że etapy powstawania ich produktów nie mają nic wspólnego z ekologią, czy poszanowaniem praw człowieka. Jednak są marki, które dbają o każdy aspekt, nie wyłączając produkcji. Jedną z nich jest właśnie ManyMonths.

Finlandzka firma założona przez Bettinę Lindblom w najwyższym stopniu dba o ekologię i warunki pracy zatrudnionych ludzi. Sama założycielka wynalazła ponad 20 innowacyjnych udoskonaleń, dzięki którym ubranka „rosną” wraz z dzieckiem. Bettina posiada też dużą wiedzę o edukacji dziecięcej, rozwoju dziecka i psychologii społecznej. Sama ma troje dzieci, więc wie, co robi 😉 Projektantka kładzie duży nacisk na ekologię – jej biuro napędzane jest czystą energią wiatrową.

Ale to nie wszystko! Jeśli napis Made In China budzi w Tobie zgrozę i zniechęca do zakupu, najwyższy czas aby wyjść z błędnego przekonania. Nie wszystko, co powstaje w Chinach musi być dowodem na wyzysk i złą jakość produktu. Przede wszystkim wszyscy pracownicy ManyMonths są powyżej 21 roku życia. Nie pracują dłużej niż osiem godzin, mają ubezpieczenie zdrowotne i o ok. 20% wyższą płacę niż tzw. średnia krajowa. Dodatkowo w pracy dostają odżywczy obiad, pracują na nowoczesnych i lekkich maszynach, a barwniki, którymi farbuje się ubrania nie są toksyczne.

Zresztą zdjęcia mówią same za siebie:

manufacturing

Dodatkowo musimy podkreślić, że ManyMonths posiada ekologiczny certyfikat GOTS.

 

Ubranka firmy ManyMonths można kupić w naszym sklepie.

Poprzedni wpis
Jaki prezent wybrać dla dziewczynki?
Następny wpis
Nowe wzory Tuli – rzeczywiste zdjęcia! Coast Maze, Round and Round, Laguna Sky i Frolic
Menu