Bardzo chcesz nosić dziecko w chuście. Nie masz jednak pewności, czy uda Ci się ją samodzielnie zawiązać i zrobić to bezpiecznie? Wiesz, że noszenie dziecka przyniesie Wam wiele korzyści, ale nie masz pojęcia, od czego zacząć. Chętnie pomożemy i przedstawiamy kilka opcji jak nauczyć się wiązać chustę do noszenia dziecka.

LITTLE FROG Chusta tkana Bambusowy Lazuryt
Wiązanie kieszonka

Instrukcja dołączona do chusty.

Wraz z każdą chustą powinnaś otrzymać instrukcje wiązania, w której krok po kroku będzie wyjaśnione, w jaki sposób prawidłowo ją zawiązać. Większość instrukcji dołączonych do chust zawiera wiązania, które są najbardziej popularne i najłatwiejsze do nauki. Możesz je wypróbować i znaleźć te wiązanie, które jest dla Was najwygodniejsze.

Nawet jeśli odkupujesz chusty od kogoś innego, to nie zapomnij o nią zapytać . Dobrze, żeby w instrukcji były zdjęcia. Ułatwi ci to naukę wiązania chusty do noszenia dziecka. Większość obecnie sprzedawanych chust posiada instrukcje ze zdjęciami.

LITTLE FROG Chusta zakardowa Linen Monochrome Cube
Wiązanie – plecak prosty

Filmiki instruktażowe w internecie.

Na YouTubie znajdziesz bardzo dużo filmików, które przedstawiają, w jaki sposób wiązać chustę. Zwróć jednak uwagę, by był to instruktaż dostarczony przez profesjonalnego Doradcę Noszenia, bądź też producenta chust. Będziesz wówczas mieć pewność, że uczysz się wiązania przedstawionego w sposób prawidłowy i nie musisz się obawiać czy dobrze się ich nauczyłaś.

Spotkanie z Doradcą Noszenia Dzieci

Jeśli próbowałaś powyższych sposobów i nic z tego nie wyszło lub nie jesteś pewna czy dobrze wiążesz chustę, to umów się na spotkanie z Doradcą Noszenia Dzieci. Takie konsultacje są płatne, możesz jednak liczyć na to, że nauczysz się jak wiązać chustę pod okiem profesjonalisty. Przy okazji wspólnie dobierzecie wiązania, które najlepiej odpowiedzą na potrzeby Twoje i Twojego maluszka.

Konsultacja trwa zazwyczaj od półtorej do dwóch godzin. Wtedy doradca poświęca czas tylko Tobie i twojemu maleństwu. Najczęściej doradca przychodzi do Ciebie do domu, więc możesz się uczyć w najbardziej komfortowych warunkach. Najpierw ćwiczy się wiązania na specjalnej lalce. Następnie, gdy już opanujesz podstawy, możesz zawiązać chustę na swoim dziecku. Pod okiem Doradcy na pewno poczujesz się o wiele pewniej i możesz nauczyć się jak wiązać chustę do noszenia nawet u noworodka.

Oprócz nauki wiązania otrzymasz również od Doradcy porcje sprawdzonych wiadomości i trików ułatwiających noszenie. Przed spotkaniem Doradca powinien zapytać o Twoje potrzeby związane z noszeniem dziecka w chuście i ewentualne przeciwwskazania, jeśli dziecko jest rehabilitowane. Ta wiedza da możliwość dobrania optymalnych wiązań. Może się również okazać, że zamiast długiej chusty lepszą opcją będzie np. chusta kółkowa lub nosidełko. Zanim umówisz się na spotkanie, sprawdź, czy Doradca posiada certyfikat ukończenia jednej ze szkół noszenia.

Chusta tkana LennyLamb Koronka Teczowa
Wiązanie – kangurek

Spotkania rodziców noszących w chuście.

Kolejnym pomysłem na naukę wiązania chusty jest udział w spotkaniu rodziców noszących w chuście lub w tak zwanym Klubie Kangura. Kluby i informacje najłatwiej znajdziesz na Facebooku. Spotkasz tam rodziców, którzy już noszą swoje maluchy i mają w tym doświadczenie. Chętnie podzielą się swoją widzą, natomiast nie zawsze mogą nauczyć Cię wiązania tak profesjonalnie, jak przeszkolony Doradca. Warto jednak udać się na takie spotkanie, by poznać inne noszące osoby i dać się wciągnąć się w chustowy świat.

Jeśli temat noszenia dzieci szczególnie Cię zainteresował i chcesz zdobyć więcej informacji na ten temat, to sięgnij po książkę Dobrze Nosić Eveline Kirkilionis. Jest to praktyczny przewodnik po świecie chust i nosideł. Zawiera aktualne informacje oparte na najnowszych badaniach naukowych a także cenne wskówki dotyczące noszenia dzieci. Dowiesz się z niej jak nosić zdrowo i bezpiecznie. Jaką chustę lub nosidło wybrać dla noworodka oraz jaki sposób noszenia dobrać do wieku dziecka i potrzeby rodzica.

DOBRZE NOSIĆ EVELIN KIRKILIONIS

Mam nadzieję, że znajdziesz najlepszy dla siebie sposób nauki wiązania chusty. Jednak bardzo Cię proszę, jeśli nie od razu Ci się uda, to nie zrażaj się i nie rezygnuj. Być może inne rozwiązanie będzie dla Ciebie lepsze. Noszenie maluszka w chuście daje wiele możliwości i bardzo pomaga w codziennym życiu.

doradca noszenia dzieci
Menu