Dziś Dzień Ziemi! Warto więc zrobić choć jedną malutką rzecz dla naszej planety. Czasem wystarczy podnieść papierek z ulicy i wyrzucić go do kosza lub właśnie kupić ubranie z naturalnej tkaniny.

Bawełna jest w swojej prostocie świetnym materiałem! Niestety, ze względu na używanie chemicznych nawozów, które zatruwają ludzi i naszą planetę, bawełna straciła na swojej szlachetności. Na szczęście wciąż istnieją uprawy całkowicie naturalne i to z nich pochodzi świetna bawełna organiczna.

Dlaczego warto nosić bawełnę organiczną?
  1. Jest bezpieczna dla ludzi i ekologiczna – do jej uprawy używa się naturalnych nawozów i środków ochrony roślin, takich jak czosnek, chili, czy wyciąg z drzewa neem. Włókna barwi się przy użyciu naturalnych barwników. Rolnicy pracujący na takiej uprawie nie są narażeni na kontakt z niebezpiecznymi pestycydami.
  2. Jest idealna dla alergików – nie ma w niej pozostałości metali ciężkich, substancji ropopochodnych czy formaldehydu, spotykanych w ubrankach z bawełny konwencjonalnej. Bawełna organiczna jest obojętna dla skóry, dlatego nie zaognia stanów zapalnych.
  3. Jest niezwykle miękka i wygodna – naturalne, wolne od szkodliwej chemii włókna bawełny organicznej są dużo bardziej miękkie i plastyczne, mają też znacznie większą wytrzymałość!

Jedyną “wadą” rzeczy wykonanych z bawełny organicznej jest ich cena. Jeśli jednak ubranie ma nam posłużyć na lata, a nie jeden sezon, będzie to w dłuższej perspektywie bardziej oszczędne rozwiązanie!

A jeśli planujesz zakup chusty, możesz oszczędzić jeszcze więcej. W naszym sklepie znajdziesz 45% rabatu na chusty belgijskiej marki Babylonia. Oczywiście wykonane są z bawełny organicznej, a co więcej produkowane na zasadach Fair Trade! 🙂

mamazen-babylonia-promka

Menu