Masz znajomą chustomamę? Twoja siostra kocha nosić? …a może żona nie widzi świata poza noszeniem dziecka w nosidełku? Na pewno chcesz obdarować taką osobę prezentem, który trafi w jej gusta, sprawi wiele radości, a przy okazji będzie się łączyć z jej pasją.

Podpowiadamy sprawdzone prezenty dla tych, którzy kochają nosić i nie widzą świata poza chustami i nosidełkami…

1. Chusta do noszenia dziecka.

To oczywiste, że “chusty są jak chipsy i nigdy nie kończy się na jednej”. 😉 Nowa chusta dla chustoświrki nigdy nie okaże się nieudanym prezentem. ZAWSZE i KAŻDA chusta do noszenia dziecka jest mile widziana! 🙂

Warto jednak podpytać koleżanki lub rodzinę obdarowywanej, o czym obecnie marzy i jakie jest jej DISO (z ang. Desperately In Search Of). Jest to wymarzona, wyśniona chusta, bez której nie może żyć, a nuż uda się spełnić to marzenie. Ważny jest również rozmiar, czyli długość chusty tkanej, abyśmy nie kupili zbyt długiej lub zbyt krótkiej. Jeśli działasz na własną rękę i nie znasz długości, to sprawdź metkę lub przemierz chustę, którą już ma.

2. Nosidełko ergonomiczne.

Jeśli mama woli nosidełko dla dziecka od chusty, to oczywiście celujemy w taki prezent. Na rynku wybór nosidełek jest ogromny. Możemy przyjąć jedną z trzech strategii.

Nosidło ergonomiczne w wersji Toddler.

Możliwe, że maluszek już wyrasta z obecnego nosidła i mama powoli rozgląda się za większym. Wówczas nosidło w większym rozmiarze będzie świetnym rozwiązaniem, by kontynuować przygodę z noszeniem.

Nosidełko tej samej marki.

Gdy mama nosi np. w nosidełku ergonomicznym Tula, to zapewne jest jej w nim wygodnie. Możesz zatem wybrać takie samo nosidełko, ale w innym kolorze lub wzorze. Podobnie jak z chustami, nosidełek nigdy nie jest za dużo… 🙂

Nosidełko innego producenta.

Każda mama ma inne preferencje. Jedna przywiązuje się do firmy i nie zamieni marki nosidła na żadne inne. Druga uwielbia eksperymentować i najchętniej przetestowałaby wszystkie nosidełka dostępne na rynku.

Po czym to poznać?

Jeśli co chwilę widzisz mamę w innym nosidełku to znak, że lubi różnorodność i sprawdza różne modele. Nie musi to znaczyć, że ma tyle nosidełek na własność. Nosidełka często krążą między mamami lub też można je wypożyczyć ze sklepowej wypożyczalni. Czasem również producenci przekazują nosidełko “na testy” grupom na facebooku zrzeszonym wokół noszenia dzieci.

Zrób małe śledztwo, by wiedzieć jaki model i wzór nosidełka będzie odpowiedni.

Na pewno nowe nosidło dla dziecka będzie ogromną niespodzianką i miłym zaskoczeniem dla noszącej mamy.

3. Bon podarunkowy.

Bon podarunkowy to świetne rozwiązanie, gdy chcesz pozostawić możliwość wyboru osobie obdarowywanej lub na prezent składa się kilka osób. W sklepie możesz znaleźć bony o różnej wartości. Można zamówić bon z wysyłką lub też w formie elektronicznej.

4. Kubek chustomamy i inne chustowe gadżety.

Gadżety to świetny prezent sam w sobie lub uzupełnienie większego podarunku. To również miła pamiątka, gdy dziecko wyrasta z noszenia, a mama z łezką w oku wspomina czas, gdy tuliła maluszka w chuście czy nosidełku.

Na prezent świetnie sprawdzi się kubek z sentencją o noszeniu lub zestaw zmywalnych tatuaży dedykowany noszącym rodzicom. Takie tatuaże to modny sposób, by dać wyraz swojej pasji. Często bywają pretekstem do rozmowy o noszeniu dzieci. Dają też możliwość zachęcenia innych do rozpoczęcia przygody z noszeniem dziecka.

Ciekawym pomysłem może być również torba chustomamy. Przyda się do przechowywania chusty lub nosidełka, albo przy robieniu codziennych zakupów.

5. Czas dla Mamy.

Każda Mama bardzo dobrze wie, ile czasu pochłania opieka nad maleństwem i jak mocno musimy walczyć o chociaż najmniejszą chwilę dla siebie. Dlatego w MamaZen wymyśliłyśmy sprytną “broń”, by wspomóc Mamy w tej nierównej walce.

W arsenale każdej Mamy powinna znaleźć się nasza zawieszka, która ułatwi Mamie zadbanie o czas dla siebie. Oczywiście dzieci nie umieją jeszcze czytać, ale ta wiadomość jest skierowana do bliskich, by zajęli się maluszkiem i chociaż na pewien czas odciążyli Mamę w jej obowiązkach.

Tej zawieszki nie można kupić. Znajdziesz ją w każdym zamówieniu wysyłanym przez sklep MamaZen.pl.

A co Wy chciałybyście otrzymać w prezencie? Jakie są Wasze marzenia? 🙂

#babylonia #coast #flexia #FTG #kavka #lennylamb #nosidelko #nosidelkoergonomicze #tula #zaffiro chustadladziecka chustadonoszenia kubek longies pieluchy wielorazowe pieluszki pieluszkowanie tatuaże torba ubranka manymonths wielopielo wiązanie


Menu