5 zastosowań Lanoliny

Lanolina to naturalna substancja, która pokrywa wełnę owiec. Skoro korzystamy z wspaniałych właściwości wełny, czemu mielibyśmy nie skorzystać w równie ciekawych właściwości lanoliny?

  1. Ta substancja można spokojnie zastąpić krem dla cery suchej, ponieważ pomaga skórze utrzymać odpowiedni bilans wodny. Chroni ją także przed wiatrem, bo daje efekt „otulenia” twarzy cienką warstwą ochronną.
  2. Spokojnie można używać jej jako ochronnej pomadki – nawilży usta, ale też zabezpieczy je przed zimnem. Jest bardziej wydajna niż standardowe pomadki i w efekcie – dużo tańsza.
  3. Lanolina świetnie sprawdzi się jako produkt do pielęgnacji włosów – wystarczy pomieszać ją z dowolnym płynnym olejem, który lubi się z naszymi włosami i nałożyć powstałą mieszankę na noc. Po wszystkim należy bardzo dokładnie umyć włosy i cieszyć się ich niesamowitym nawilżeniem.
  4. Lanolina często występuje w kosmetykach jako jeden ze składników. Ty także możesz ją mieszać z innymi produktami. Dodaj odrobinę lanoliny do balsamu, aby stał się jeszcze bardziej nawilżający.
  5. Niech lanolina wróci skąd pochodzi… czyli do wełny 😉 Doskonale sprawdza się jako środek regenerujący wełnę. Można samemu przygotować odpowiednią mieszankę albo kupić gotowy produkt z lanoliną. Dzięki takiej kuracji, wykonywanej co 2-3 miesiące,wełniane otulacze i swetry będą dalej cieszyły się wspaniałymi właściwościami.

 

Używacie naturalnych produktów? Macie swoich ulubieńców?

Poprzedni wpis
Najbardziej jesienne Tule
Następny wpis
Najlepsze zabawy na Halloween
Menu